» » Как облагаются доходы от продажи собственной сельскохозяйственной продукции?

Как облагаются доходы от продажи собственной сельскохозяйственной продукции?

Как облагаются доходы от продажи собственной сельскохозяйственной продукции?
Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до пп.165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) чи для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні паї, виділені на місцевості, але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства або земельні паї, виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абз.ІІ цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних паїв, які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абз.ІІІ пп.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах, тобто, такий дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня року наступного за звітним, податкову декларацію про майновий стан і доходи, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з таких доходів (пп.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ).скачать dle 12.0
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Сайт Еланецкого района на котором жители Еланецкого района могут читать самые достоверные новости, публиковать свои новости и размещать бесплатные объявления. E-mail: elanets2017@gmail.com

 

Использование материалов сайта возможно только с указанием нашего сайта как первоисточник!